obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
  |  AKTUALITY  |  ŠKOLA  |  GDPR  |  DOKUMENTY  |  VEREJNÉ OBSTARÁVANIE  |  PROJEKTY  |  ŠKOLSKÝ ROK 2018/2019  |  NAŠA ČINNOSŤ  |  WEBMAIL  |  
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
 a - AKTUALITY
   s KALENDÁR
   a - NAŠE ÚSPECHY
     s 2018/2019
     s 2017/2018
     a - 2016/2017
   s UNPLUGGED
   a - ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA
   s T5-2018 T9-2019
   s TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY
   s ŠKOLA V PRÍRODE
   s DEŇ ZEME
   a - eTWINNING
   s FOTOGRAFOVANIE 2019
   ALF
   ZBOROVNA.SK
   s KONTAKTY
  
NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 
____________________________________________________________________________________ 
SÚŤAŽ LEGOBOT
Dňa 30.5.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže LegoBot, ktorú organizovala SPŠE v Prešove.
Našu školu reprezentovali Timotej Vronč a Timotej Lojko ako súťažný tím TiTi. Jakub Varga a Erik Ján Kyseľ ako súťažný tím JaJa.
Súťaž sa konala v OC Eperia v Presove, kde okrem našej školy súťažili ďalšie školy z Prešovského kraja.
Súťaž bola zameraná na programovanie robotov. Súťažili sme v dvoch disciplínach a to Speedybot a Rescuebot.
V disciplíne Rescuebot sme obsadili 2. miesto so súťažným tímom TiTi s časom 28 sekúnd. JaJa tím sa umiestnil na 4. mieste s časom 33 sekúnd. Chlapci si navzájom pomáhali a získané druhé miesto je zásluhou oboch tímov. 
Náplňou súťažnej disciplíny Rescuebot bolo za čo najkratší čas prejsť trasu, dostať sa k stanovenému predmetu, zobrať ho a prejsť celú trasu späť.


Žiakom blahoželáme za úspešnú reprezentáciu našej školy. 
Pripravil: Mgr. Ján Spišský
61599368_897537737252077_4665656062072848384_n.jpg62003023_897537510585433_8276566858891526144_n.jpg62009836_897537540585430_5805572349872832512_n.jpg
61703721_897537353918782_3193347453461987328_n.jpg61697793_897537390585445_2944451384239456256_n.jpg61686952_897537667252084_50424393523789824_n.jpg
62136266_897537383918779_1538727194056982528_n.jpg61852670_897537470585437_3237441511868071936_n.jpg61854280_897537567252094_8183024670207901696_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
SPELLING BEE 2019 OK
Dnes, 21.5.2019, sme sa zúčastnili 3. ročníka súťaže v hláskovaní anglických slovíčok SPELLING BEE 2019.
Prinášame Vám výsledky:
Kat. 1A:
2. miesto: Simona Šaradínová (6.A)

 
Kat. 1B:
 
3. miento: Sebastián Olekšák (8.B) 

Blahoželáme Vám. 
Pripravili: Mgr. Martin Kokavec, Mgr. Monika Hámorová a Mgr. Matúš Vasilko
60619397_887631801576004_5431411416273780736_n.jpg61082077_887631841576000_712064272976314368_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
SLÁVIK SLOVENSKA OKRESNÉ KOLO
V piatok 10. mája 2019 sa žiačky našej školy zúčastnili okresného kola speváckej súťaže v speve ľudovej piesne Slávik Slovenska.
Podmienkou súťaže bolo pripraviť si dve ľudové piesne, jednu pieseň si sútažiace mali vybrať z aktuálneho spevníčka pre túto súťaž.
Našu školu reprezentovali:
v I. kategórii Timea Fudalyová, II. kategórii Amália Pomikalová

a v III. kategórii Nela Titáková.  

Dievčatám ďakujeme za ich krásne spevácke výkony! V neposlednom rade sa chceme poďakovať za spoluprácu aj pánovi učiteľovi Mgr. Mikulášovi Demočkovi. 
Pripravila: Mgr. Marcela Kuzárová  
60228714_881789782160206_2352710130434310144_n.jpg
60320717_881789742160210_117647589553209344_n.jpg60072533_881789728826878_7437355022624489472_n.jpg59994856_881789708826880_5495225215724027904_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
MOJE BUDÚCE POVOLANIE
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva v Levoči

opäť vyhlásilo súťaž, ktorá bola zameraná na tému voľby budúceho povolania.
Aj v tejto súťaži sa darilo našim žiakom a tu sú aktuálne výsledky:
Moje budúce povolanie
1. miesto: Eliška Špenerová (6.B)

 
2. miesto: Bianka Krupinská (6.B)
 
3. miesto: Juraj Matuška (6.B)
 
Blahoželáme víťazom!👩
Pripravila: Mgr. Silvia Verbovská
 
60185340_881097385562779_6927928629523382272_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
OKRESNÉ KOLO BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY
Okresné kolo biologickej olympiády sa uskutočnilo v ZŠ, Š. Kluberta v Levoči. Žiaci súťažili v praktickej aj teoretickej časti. 
Dňa 12. februára 2019 sa uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády kategórie C  určenej pre 8. a 9. ročník.
Súťažili žiaci z piatich škôl okresu Levoča.
Našu školu reprezentovali dve žiačky:

 
3. miesto Kristína Kaščáková  (8.A)  -   úspešná riešiteľka  
8. miesto Ema Paula Dvorčáková (9.A)  -  úspešná riešiteľka
 

Dňa 25. apríla 2019 sa uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády kategórie D určenej pre 6. a 7. ročník.
Súťažili žiaci zo šiestich škôl okresu Levoča.
Našu školu reprezentovali dve žiačky: 

 
1. miesto Slavomíra Bendžalová (7.B)  -  úspešná riešiteľka
8. miesto Tereza Pirščová (7.B)  -  úspešná riešiteľka
BLAHOŽELÁME VÁM!

 
Pripravila: Ing. Mária Brečková  
58761619_872766406395877_4736556089410060288_n.jpgkika.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
ŠPORTOVEC ROKA
  16.4.2019 sa v mestskom divadle v Levoči konalo oceňovanie športovcov v jednotlivých kategóriách za predchádzajúci rok 2018.
Ďakovný list a ocenenie si z rúk primátora mesta Ing. Miroslava Vilkovského, MBA a slovenského olympijského reprezentanta v biatlone, Mgr. Pavla Hurajta, prevzala naša žiačka Nikola Repaská - zjazdové lyžovanie.
Nika, prajeme Ti, veľa zdravia a elánu do ďalšej etapy štúdia a života.
BLAHOŽELÁME!
 
57531019_864809827191535_8379254566251659264_n.jpgimg_1957.jpg
ŠPORTOVEC ROKA
Ďalší ocenený žiak našej školy, ktorý si prevzal ďakovný list a ocenenie z rúk primátora mesta Ing. Miroslava Vilkovského, MBA a slovenského olympijského reprezentanta v biatlone, Mgr. Pavla Hurajta, je Dalibor Kamenický - atletika.
Dalibor, prajeme Ti, veľa ďalších úspechov v kariére a pri dosahovaní osobných cieľov.
BLAHOŽELÁME!
 
57080037_864812673857917_5159892474402963456_n-2.jpg57311560_864812587191259_8066399884166561792_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
OK MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY KAT. Z6, Z7 A Z8
Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do súťaže MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA. Prinášame Vám výsledky v jednotlivých kategóriách:

KATEGÓRIA Z6
3. miesto: Diana Olšavská (6.B) 
4. miesto: Bianka Krupinská (6.B)

KATEGÓRIA Z7
1. miesto: Teodor Albert (7.A) 
3. miesto: Slavomíra Bendžalová (7.B) 
4. - 5. miesto: Veronika Čaráková (7.B)

KATEGÓRIA Z8
1. miesto: Timotej Vronč (8.A)

BLAHOŽELÁME VÁM!
Pripravila: Mgr. Zuzana Šefčíková 
58718008_872773386395179_7879758421006745600_n.jpg59491909_872773413061843_3527305203952910336_n.jpg58444206_872773399728511_3062560901820317696_n.jpg58732933_872773479728503_5547557072943448064_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
OKRESNÉ KOLO PYTAGORIÁDY
26.3. a 27.3.2019 sa uskutočnilo OK Pytagoriády pre žiakov ZŠ a OGY. Pytagoriáda je známa matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady.
Prinášame Vám výsledky žiakov našej školy.
Výsledky v kategórii P3:

 
3. miesto: Pollák Richard (3.A)
 
úspešná riešiteľka Fľaková Simona (3.B) 

Výsledky v kategórii P4:
1. miesto: Gibala Peter (4.C)
 

Výsledky v kategórii P6:
1. miesto: Šaradínová Simona (6.A)
 

Výsledky v kategórii P7:
1. miesto: Bendžalová Slavomíra (7.B)
úspešný riešiteľ Ďatko Mike (7.B)
úspešná riešiteľka Pirščová Tereza (7.B)
BLAHOŽELÁME VÁM!
 
Pripravila Mgr. Zuzana Šefčíková
img_0240.jpg
55653382_853121195027065_8740461135456632832_n.jpg54279690_853121125027072_8825797724696739840_n.jpg55704542_853121215027063_446069341947953152_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
OKRESNÉ KOLO BIBLICKEJ OLYMPIÁDY 3. MIESTO
Dňa 20.3.2019 sa uskutočnilo OK Biblickej olympiády.
 
Našu školu reprezentovali žiaci: 
Klára Polláková (8.A), Ema Paula Dvorčáková (9.A) a Timotej Lojko (8.A).
Žiaci sa umiestnili na 3. mieste.
Blahoželáme Vám.
 
img_0126.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
HVIEZDOSLAVOV KUBÍN OK 2. MIESTO
Naša žiačka, Tamarka Valosová, zo 4.C triedy získala 2. miesto v obvodnom kole Hviezdoslavovho Kubína v prednese prózy.

Tešíme sa s ňou. 
Pripravila: Mgr. Zuzana Labudová
53786431_844729495866235_6777388857567477760_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY (11. ROČNÍK)
Dňa 14.2.2019 sa uskutočnilo OK dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentovali žiaci 6. až 9. ročníka.
Výsledky v jednotlivých kategóriách:
Kategória F - 6. ročník:
2. miesto: Simona Šaradínová (6.A)

Kategória E - 7. ročník:
3. miesto: Slavomíra Bendžalová (7.B)
4. miesto: Teodor Albert (7.A) (úspešný riešiteľ súťaže)

Kategória D - 8. ročník:
1. miesto: Martin Spišský (8.B)

Kategória C - 9. ročník:
2. miesto: Jakub Griger (9.A)

Súťažiacim blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy v OK súťaže. Žiaci Martin Spišský a Jakub Griger postupujú do krajského kola tejto súťaže, ktoré sa uskutoční 21.3.2019 v Prešove.
Pripravil: Mgr. Ján Spišský 
simona.jpgslavka.jpg
martin.jpgjakub.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
OKRESNÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY 
Dňa 7. februára 2019 sa na ZŠ Francisciho v Levoči uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády pre žiakov ZŠ a OGY.
Súťažilo sa v troch kategóriach, a to v kategórii G určenej pre 5. ročník, v kategórii F určenej pre 6. a 7. ročník a v kategórii E určenej pre 8. a 9. ročník.
 
 
Výsledky kategórie G (5. ročník):
Súťažilo spolu 18 žiakov zo 6-tich škôl okresu Levoča. Našu školu reprezentovali traja žiaci.
2. miesto
Michaela PAVLOVÁ (5.C) 80 b /100 b úspešná riešiteľka pripravoval: Mgr. Gaduš
8. miesto Barbora  BARTOŠOVÁ (5.A) 65 b /100 b úspešná riešiteľka pripravovala: Ing. Brečková
15. miesto Lenka ZORIČÁKOVÁ (5.B) 50 b /100 b neúspešná riešiteľka pripravoval: Mgr. Gaduš  

Výsledky kategórie F (6. a 7. ročník):
Súťažilo spolu 19 žiakov zo 9-tich škôl okresu Levoča. Našu školu reprezentovali štyria žiaci.
8. miesto
Slavomíra BENDŽALOVÁ (7.B) 68 b /100 b úspešná riešiteľka pripravoval: Mgr. Gaduš   
9. miesto Mike ĎATKO (7.B) 62 b /100 b neúspešný riešiteľ pripravovala: Ing. Brečková   
10. miesto Ján VAVREK (7.A) 60 b /100 b neúspešný riešiteľ pripravovala: Ing. Brečková
14. miesto Simona ŠARADÍNOVÁ (6.A) 56 b /100 b neúspešná riešiteľka pripravoval: Mgr. Gaduš  

Výsledky kategórie E (8. a 9. ročník):
Súťažilo spolu 17 žiakov zo 7-ich škôl okresu Levoča. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci.
5. miesto
Jakub KOŠTIAĽ (9.B) 68 b /100 b úspešný riešiteľ pripravoval: Mgr. Gaduš
8. miesto Martin SPIŠSKÝ (8.B) 66 b /100 b úspešný riešiteľ pripravoval: Mgr. Gaduš  
Blahoželáme! 
Pripravil: Mgr. Roman Gaduš  
img_7626.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
OKRESNÉ KOLO MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY (68. ROČNÍK)
Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do tejto súťaže.
 
Prinášame Vám výsledky súťaže:
Kategória Z5:
1. miesto: Michaela Pavlová (5.C)
2. miesto: Lea Sminčáková (5.C)
Kategória Z9:
3. miesto: Pavol Dvorčák (9.A)
Blahoželáme k vynikajúcim výsledkom, ktoré naši žiaci dosiahli.
 
Pripravila: Mgr. Zuzana Šefčíková 
51675424_826350371037481_4756911236505927680_n.jpg
51632671_826350361037482_4242779788336431104_n.jpg51848108_826350377704147_217376317849468928_n.jpg52113310_826350454370806_310259332132372480_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
ŠALIANSKY MAŤKO OKRESNÉ KOLO 23.1.2019
Dňa 23.1.2019 sme v našej škole privítali účastníkov OK súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko.
Prinášame Vám výsledky:
1. miesto Tomáš Ogurčák (5.A) II. kategória
1. miesto Michaela Lišivková (7.B) III. kategória

Blahoželáme Vám!
Michaela a Tomáš nás budú reprezentovať aj v krajskom kole tejto súťaže.

Pripravili: Mgr. Viera Starcová a Mgr. Marcela Kuzárová
img_6695.jpgimg_2730.jpg
img_6675.jpgimg_6680.jpgimg_6677.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
OKRESNÉ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU 16.1.2019
Blahoželáme nášmu SUPER angličtinárovi Martinovi Spišskému (8.B), ktorý sa v OK olmypiády v anglickom jazyku umiestnil na 2. mieste.
Congratulations Martin and best wishes for your next English adventure!
  
Pripravila: Mgr. Monika Hámorová 
50795523_812262849112900_4852614261890875392_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
OCHRANÁRIK ČÍSLA TIESŇOVÉHO VOLANIA 112
A CIVILNEJ OCHRANY
Do tejto výtvarnej súťaže sme aj tento školský rok zapojili žiakov celej školy. Vybrali sme najlepšie umelecké práce.
Vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo 3.12.2018 a tu sú výsledky:

Danielka Dobrovičová 1. miesto v kategórii ZŠ, I. stupeň
Tomáš Ogurčák 1. miesto v kategórii ZŠ, II. stupeň
Sarah Laura Kenderová 2. miesto v kategórii ZŠ, II. stupeň
 
Blahoželáme k úspechu!
Pripravili: Mgr. Eva Kovaľanová a Ing. Rastislav Pomikala 
47318082_780909462248239_4671352661881126912_n.jpg47445599_780910508914801_2411411656081932288_n.jpg47377811_780908515581667_9163747093238513664_n.jpg
_______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
OBVODNÉ KOLO TECHNICKEJ OLYMPIÁDY POPRAD
29.11.2018 sme sa zúčastnili obvodného kola technickej olympiády v Základnej škole v Poprad - Spišská Sobota.
Súťažili sme v dvoch kategóriách: kategória A dvaja žiaci 8. a 9. ročníka (Jakub Griger a Jakub Varga) a kategória B jednotlivci pre 5. až 7. ročník (Tomáš Maxim).
V priebehu prvých 30 minút sa naši olympionici otestovali z teoretických vedomostí z techniky. V priebehu ďalších 60 minút predviedli svojej zručnosti v realizácii klepáča a držiaka na kľúče pre kategóriu B.
 Podľa slov našich žiakov to bolo pomerne náročné, pretože sa im 'veľmi' nedarilo. Pri rezaní im niekoľkokrát prasklo drevo z kladivka klepáča.
 Tu sú výsledky:

 
Kategória A: 6. miesto: Jakub Griger (9.A) a Jakub Varga (8.A), počet bodov 113.
 
Kategória B: 6. miesto: Tomáš Maxim (7.B), počet bodov 58.
 
Počas žiackej práce sa učitelia zúčastnili seminára, na ktorom lektor PaedDr. Peter Hudák predstavil detskú didaktickú pomôcku „hračku“ pre výučbu polytechnickej výchovy. 
Blahoželáme Vám a ďakujeme za reprezentáciu školy. 
Pripravil: Ing. Rastislav Pomikala
47254956_780947342244451_252461909985460224_n.jpg47234441_780947142244471_5545076772279681024_n.jpg47305497_780947378911114_8183933330668912640_n.jpg
47483903_780946992244486_8014174791244185600_n.jpg47290765_780947245577794_2010642725774295040_n.jpg47471638_780947198911132_8108140244659863552_n.jpg
47393158_780947068911145_7541492178367807488_n-2.jpg47360953_780947408911111_7318507118561067008_n.jpg47580011_780946945577824_7980276564292009984_n.jpg
 _______ NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 _____________________________________________________________
NAŠE ÚSPECHY 2018/2019 
Tešíme sa, že aj v tomto roku Vám predstavíme žiakov, ktorí dosiahli významné ocenenia v súťažiach a rôznych aktivitách, kde predviedli svoje vedomosti a zručnosti.
img_5350.jpg
(c) www.stranka.info - sami si vytvorte svôj Web